Op de markt - No mercado
Groente de markt:
Sla 0.80 per stuk
Bananen 1.20 per kilo - 2.5 kilo voor slechts 1.50
Appels 1.45 per kilo
Tomaten 1.00 per pond
Bananen 1.20 per kilo - 2.5 kilo voor slechts 1.50
Appels 1.45 per kilo
Tomaten 1.00 per pond
Vijf pond bananen voor één-vijftig! Wie is er aan de beurt?
Ja, ik wil bananen graag. Geeft u maar 1 kilo.
-Alstublieft. Anders nog iets, mevrouw?
Wat kosten de appels?
-Die groene zijn 1.45 per kilo, die rode 0.70.
Doet u maar twee kilo groene appels.
-Wil u er een tasje bij?
Nee, dank u, ik heb een grote tas bij me.
Op de markt is van alles te koop. De belangrijkste producten zijn fruit, groente, kaas, en vis. Maar je kunt er ook terecht voor kleren en schoenen. Zowel voor dames als voor heren.
Het material waarvan ze worden gemaakt, is natuurlijk vrij eenvoudig.
-Waarom doen mensen graag hun boodschappen op de markt?
Ze vinden het gezellig. Op de markt wordt handel gedreven. De verkopers proberen met luide stem de aandacht van het publiek te trekken.
We kunnen nog een andere reden noemen: dat zijn de prijzen. Die liggen er wat lager dan in de winkel. De markt is goedkoop vergeleken met een winkel. En in de loop van de dag gaan de prijzen van een hoop producten zelfs nog verder naar beneden. Met andere woorden: je geld is op de mart meer waard dan in een winkel.
Het material waarvan ze worden gemaakt, is natuurlijk vrij eenvoudig.
-Waarom doen mensen graag hun boodschappen op de markt?
Ze vinden het gezellig. Op de markt wordt handel gedreven. De verkopers proberen met luide stem de aandacht van het publiek te trekken.
We kunnen nog een andere reden noemen: dat zijn de prijzen. Die liggen er wat lager dan in de winkel. De markt is goedkoop vergeleken met een winkel. En in de loop van de dag gaan de prijzen van een hoop producten zelfs nog verder naar beneden. Met andere woorden: je geld is op de mart meer waard dan in een winkel.
****
Op de markt - No mercado
Groente de markt:
Sla 0.80 per stuk |Alface por peça
Bananen 1.20 per kilo |Banana por kg
2.5 kilo voor slechts 1.50 2.5 kg por apenas
Appels 1.45 per kilo |Maça por kg
Tomaten 1.00 per pond |Tomate por meio kg
Bananen 1.20 per kilo |Banana por kg
2.5 kilo voor slechts 1.50 2.5 kg por apenas
Appels 1.45 per kilo |Maça por kg
Tomaten 1.00 per pond |Tomate por meio kg
Vijf pond bananen voor één-vijftig! Wie is er aan de beurt? 2.5 quilos de bananas por €1.50! Quem é o próximo?
Ja, ik wil bananen graag. Geeft u maar 1 kilo. Sim, eu quero bananas. Dá-me apenas um quilo.
-Alstublieft. Anders nog iets, mevrouw? -Por favor. Mais alguma coisa, minha senhora?
Wat kosten de appels? Quanto custa as maçãs?
-Die groene zijn 1.45 per kilo, die rode 1.25. As verdes são €1,45 por quilo, as vermelhas 1,25.
Doet u maar twee kilo groene appels. Quero apenas 2 kg de maçãs verdes.
-Wil u er een tasje bij? -Você gostaria de um saco?
Nee, dank u, ik heb een grote tas bij me. Não, obrigado, eu tenho um saco grande comigo.
Op de markt is van alles te koop. De belangrijkste producten zijn fruit, groente, kaas, en vis. No mercado podes comprar de tudo. Os principais produtos são frutas, legumes, queijo e peixe.
Maar je kunt er ook terecht voor kleren en schoenen. Zowel voor dames als voor heren. Mas você também pode ir para roupas e sapatos. Para homens e mulheres.
Het material waarvan ze worden gemaakt, is natuurlijk vrij eenvoudig. O material de que são feitos, é claro, é bastante simples.
-Waarom doen mensen graag hun boodschappen op de markt? Porque é que as pessoas gostam de fazer as suas compras no mercado?
Ze vinden het gezellig. Op de markt wordt handel gedreven. De verkopers proberen met luide stem de aandacht van het publiek te trekken. Acham acolhedor. No mercado podem negociar. Os vendedores gritam para atrair a atenção do público.
We kunnen nog een andere reden noemen: dat zijn de prijzen. Die liggen er wat lager dan in de winkel. De markt is goedkoop vergeleken met een winkel. En in de loop van de dag gaan de prijzen van een hoop producten zelfs nog verder naar beneden. Met andere woorden: je geld is op de mart meer waard dan in een winkel. Podemos dar outra razão: esta são os preços. O mercado é mais barato comparado com uma loja. E no decorrer do dia, os preços de vários produtos baixam ainda mais. Em outras palavras, o seu dinheiro no mercado vale mais do que numa loja.
Sem comentários:
Enviar um comentário